Jakub Němec působí v sezoně 2025/26 v soutěži muži U17 za tým TBS Přerov, kde má v dosavadních statistikách průměr 5,1 bodu, 1,6 dvojbodového koše, 0,4 trojky a úspěšnost trestných hodů 43,5 %.
V sezoně 2024/25 nastupoval za TBS Přerov také v kategorii kadetů U17 a juniorů U19. Jeho dosavadní kariérní průměr činí 3,2 bodu, 1,1 dvojbodového koše, 0,2 trojky a 0,6 proměněného trestného hodu z 1,3 pokusu.
Jakub Němec v sezoně 2025/26
V soutěži muži U17 - Skupina H odehrál Jakub Němec za TBS Přerov 14 zápasů. Průměrně zaznamenal 5,1 bodu, 1,6 dvojbodového koše, 0,4 trojky a 0,7 proměněného trestného hodu z 1,6 pokusu při úspěšnosti trestných hodů 43,5 %.
V sezoně 2025/26 muži U17 - Skupina H ; TBS Přerov ; 14 ; 5.1 ; 1.6 ; 0.4 ; 0.7/1.6 ; 43.5 ; -
| Sezona a soutěž | Tým | Zápasy | Body | 2B | 3B | TH | TH % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025/26 muži U17 - Skupina H | TBS Přerov | 14 | 5.1 | 1.6 | 0.4 | 0.7/1.6 | 43.5 |
Výsledky a individuální statistiky zápasů
Nejvyšší bodový výkon Jakuba Němce v uvedených zápasech představuje 37 bodů proti FASTAV Zlín B dne 3. 5. 2026. TBS Přerov v tomto utkání zvítězil 76:44.
Druhý nejvyšší zaznamenaný výkon přišel 28. 3. 2026 proti SK UP BCM Olomouc C, kdy Jakub Němec dosáhl 29 bodů při vítězství 83:79. V tomto utkání proměnil 21 z 38 uvedených střeleckých pokusů, což odpovídá úspěšnosti 55,3 %.
| Datum | Postavení | Soupeř | Výsledek | Body | 3B | Střelba | Úspěšnost |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3. 5. 2026 | Hosté | FASTAV Zlín B | 44:76 | 37 | 0 | 2/7 | 28.6% |
| 2. 5. 2026 | Domácí | BASKET Brno "B" | 53:68 | 20 | 0 | 13/27 | 48.1% |
| 28. 3. 2026 | Hosté | SK UP BCM Olomouc C | 83:79 | 29 | 0 | 21/38 | 55.3% |
| 15. 3. 2026 | Domácí | Vsetínský Basket | 53:103 | 17 | 5 | 4/15 | 26.7% |
| 28. 2. 2026 | Hosté | TJ Šumperk | 72:52 | 10 | 8 | 8/14 | 57.1% |
| 21. 2. 2026 | Domácí | Jiskra Kyjov B | 63:59 | 21 | 5 | 6/21 | 28.6% |
| 8. 2. 2026 | Hosté | Basket Valmez | 51:60 | 15 | 5 | 15/29 | 51.7% |
| 17. 1. 2026 | Hosté | BASKET Brno "B" | 73:72 | 26 | 5 | 5/12 | 41.7% |
| 14. 12. 2025 | Domácí | FASTAV Zlín B | 66:75 | 23 | 1 | 17/29 | 58.6% |
| 6. 12. 2025 | Hosté | Vsetínský Basket | 91:49 | 11 | 8 | 3/13 | 23.1% |
| 22. 11. 2025 | Domácí | SK UP BCM Olomouc C | 77:63 | 30 | 3 | 8/19 | 42.1% |
| 16. 11. 2025 | Domácí | TJ Šumperk | 59:92 | 18 | 7 | 2/12 | 16.7% |
| 4. 10. 2025 | Hosté | Jiskra Kyjov B | 62:68 | 27 | 2 | 8/21 | 38.1% |
| 21. 9. 2025 | Domácí | Basket Valmez | 71:52 | 26 | 4 | 7/23 | 30.4% |
Výrazný střelecký výkon předvedl také 22. 11. 2025 proti SK UP BCM Olomouc C, kdy zaznamenal 30 bodů při domácím vítězství 77:63. Dne 4. 10. 2025 proti Jiskře Kyjov B přidal 27 bodů a 17. 1. 2026 proti BASKET Brno „B“ 26 bodů při venkovní výhře 73:72.
Nejvyšší počet uvedených trojkových košů v jednom zápase činil 8. Jakub Němec tohoto výkonu dosáhl 28. 2. 2026 proti TJ Šumperk při vítězství 72:52 a také 6. 12. 2025 proti Vsetínskému Basketu při výhře 91:49.
Vývoj statistik v jednotlivých sezonách
V sezoně 2023/24 odehrál Jakub Němec za TBS Přerov v kategorii kadetů U17 - Skupina F devět zápasů s průměrem 1,4 bodu, 0,1 dvojbodového koše, 0,3 trojky a 0,2 proměněného trestného hodu z 0,4 pokusu při úspěšnosti trestných hodů 50,0 %.
V nadstavbě kadetů U17 - Skupina F+G o 9.-13. místo nastoupil v pěti zápasech a jeho průměr činil 2,8 bodu, 1,4 dvojbodového koše, 0 trojek a 0 proměněných trestných hodů z 0 pokusů.
V sezoně 2024/25 odehrál za TBS Přerov 14 zápasů v kategorii kadetů U17 - Skupina G. Průměrně zaznamenal 4,8 bodu, 1,7 dvojbodového koše, 0,1 trojky a 1,1 proměněného trestného hodu z 2,4 pokusu při úspěšnosti trestných hodů 47,1 %.
Ve stejné sezoně nastoupil také v kategorii juniorů U19 - Skupina E. V 15 zápasech dosáhl průměru 1,3 bodu, 0,4 dvojbodového koše, 0,1 trojky a 0,3 proměněného trestného hodu z 0,8 pokusu při úspěšnosti trestných hodů 41,7 %.
| Sezona | Kategorie a soutěž | Tým | Zápasy | Body | 2B | 3B | TH | TH % |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023/24 | kadeti U17 - Skupina F | TBS Přerov | 9 | 1.4 | 0.1 | 0.3 | 0.2/0.4 | 50.0 |
| 2023/24 | kadeti U17 - Skupina F+G o 9.-13.místo | TBS Přerov | 5 | 2.8 | 1.4 | 0 | 0/0 | 0.0 |
| 2024/25 | kadeti U17 - Skupina G | TBS Přerov | 14 | 4.8 | 1.7 | 0.1 | 1.1/2.4 | 47.1 |
| 2024/25 | junioři U19 - Skupina E | TBS Přerov | 15 | 1.3 | 0.4 | 0.1 | 0.3/0.8 | 41.7 |
| 2025/26 | muži U17 - Skupina H | TBS Přerov | 14 | 5.1 | 1.6 | 0.4 | 0.7/1.6 | 43.5 |
Osobní a kariérní rekordy
Nejvyšší bodový výkon Jakuba Němce v uvedených kariérních statistikách činí 17 bodů. Dosáhl jej proti Basketu Valmez dne 12. 4. 2025 v sezoně 2024/25.
- 1B body: 5 proti Basketu Valmez dne 12. 4. 2025.
- 2B body: 6 proti Basketu Valmez dne 12. 4. 2025.
- 3B body: 3 proti Slavii Kroměříž dne 21. 1. 2024.
- Body: 17 proti Basketu Valmez dne 12. 4. 2025.
V sezoně 2024/25 má u týmu TBS Přerov uvedený také osobní rekord 17 bodů proti Basketu Valmez. V sezoně 2023/24 zaznamenal nejvýše 3 trojky proti Slavii Kroměříž.
Bilance proti jednotlivým soupeřům
Proti Basketu Valmez odehrál Jakub Němec šest zápasů s průměrem 6,0 bodu, 1,8 dvojbodového koše, 0,3 trojky a 1,3 proměněného trestného hodu z 2,3 pokusu při úspěšnosti trestných hodů 57,1 %.
Proti FASTAV Zlín B nastoupil v šesti zápasech a dosáhl průměru 3,7 bodu, 1,3 dvojbodového koše, 0 trojek a 1,0 proměněného trestného hodu z 2,0 pokusů při úspěšnosti trestných hodů 50,0 %.
Proti Slavii Kroměříž má ve statistikách čtyři zápasy s průměrem 3,5 bodu, 0,5 dvojbodového koše, 0,8 trojky a 0,3 proměněného trestného hodu z 0,8 pokusu při úspěšnosti trestných hodů 33,3 %.
| Soupeř | Zápasy | Body | 2B | 3B | TH | TH % | F- |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Basket Valmez | 6 | 6.0 | 1.8 | 0.3 | 1.3/2.3 | 57.1 | 2.0 |
| FASTAV Zlín B | 6 | 3.7 | 1.3 | 0.0 | 1.0/2.0 | 50.0 | 2.0 |
| Slavia Kroměříž | 4 | 3.5 | 0.5 | 0.8 | 0.3/0.8 | 33.3 | 1.5 |
| SK UP Olomouc C | 4 | 3.0 | 1.0 | 0.0 | 1.0/1.3 | 80.0 | 2.3 |
| Vsetínský Basket | 5 | 2.2 | 0.8 | 0.0 | 0.6/1.2 | 50.0 | 2.4 |
| BK Opava B | 2 | 2.5 | 0.5 | 0.5 | 0.0/1.0 | 0.0 | 0.5 |
| Start Havířov | 1 | 4.0 | 2.0 | 0.0 | 0.0/0.0 | 0.0 | 2.0 |
| BK Snakes Orlová | 2 | 2.0 | 1.0 | 0.0 | 0.0/0.0 | 0.0 | 1.5 |
| BK Krnov | 1 | 2.0 | 1.0 | 0.0 | 0.0/0.0 | 0.0 | 2.0 |
| Slavia Kroměříž | 2 | 0.5 | 0.0 | 0.0 | 0.5/1.0 | 50.0 | - |
| Vsetínský Basket | 2 | 0.5 | 0.0 | 0.0 | 0.5/1.0 | 50.0 | 1.0 |
| Snakes Ostrava B | 2 | 0.0 | 0.0 | 0.0 | 0.0/1.0 | 0.0 | 0.5 |
Starší záznamy v kariéře
V dřívějších statistikách se objevuje také hráč Jakub Němec u týmů ZLN, Jiskra Humpolec a Spartak Uh. Brod. Tyto záznamy zahrnují sezony 2005/06 až 2014/15 a obsahují soutěže mužů, pohár, play-off, semifinále, finále i skupinové fáze.
Za Jiskru Humpolec zaznamenal v sezoně 2011/12 v semifinále dva zápasy s průměrem 2,0 bodu a ve finále tři zápasy s průměrem 8,3 bodu. Za Spartak Uh. Brod v sezoně 2014/15 ve skupině C odehrál dva zápasy s průměrem 3,0 bodu.
Ve starších kariérních statistikách má uvedený také průměr 4,7 bodu, 1,3 dvojbodového koše, 0,4 trojky a 0,7 proměněného trestného hodu z 1,1 pokusu při úspěšnosti trestných hodů 25,0 %.
Rekordní výkony ve starších statistikách
V další evidované části kariéry činí rekord Jakuba Němce 15 bodů proti Slavii Kroměříž dne 9. 12. 2012 v sezoně 2012/13. V tomto záznamu má také nejvyšší počet 2B bodů 5 proti TJ Třebíč dne 25. 11. 2012 a nejvyšší počet 3B bodů 4 proti SK Žabovřesky dne 24. 11. 2012.
- 1B body: 2 proti BK Val. Meziříčí dne 10. 11. 2012.
- 2B body: 5 proti TJ Třebíč dne 25. 11. 2012.
- 3B body: 4 proti SK Žabovřesky dne 24. 11. 2012.
- Body: 15 proti Slavii Kroměříž dne 9. 12. 2012.
