Jakub Král je český hokejový brankář narozený 3. listopadu 2004, který působil v mládežnických týmech BK Mladá Boleslav, HC Oceláři Třinec a HK Kralupy nad Vltavou a později také v severoamerických soutěžích NAHL a NCDC.
V sezoně 2025-2026 nastupoval za SC Kolín a na hostování za HK Kralupy nad Vltavou, kde v soutěži Czechia3 odchytal 19 zápasů s průměrem 3,02 obdržené branky na utkání, dvěma čistými konty a bilancí 8-11-0.
Základní profil brankáře
| Údaj | Informace |
|---|---|
| Jméno | Jakub Král |
| Datum narození | 3. listopadu 2004 |
| Národnost | Česko |
| Post | Brankář |
| Výška | 183 cm |
| Hmotnost | 81 kg |
| Držení hole | Levák |
| První mládežnický tým | BK Mladá Boleslav |
Jakub Král se narodil 3. listopadu 2004.
Jeho pozicí je brankář, měří 183 cm, váží 81 kg a chytá levou rukou.
Místo narození není uvedeno.
Začátky v BK Mladá Boleslav
V sezoně 2019-2020 působil Jakub Král za BK Mladá Boleslav U17 v soutěži Czechia U17, kde nastoupil do osmi zápasů, zaznamenal průměr 2,45 obdržené branky na utkání, úspěšnost zákroků 89,4 %, jedno čisté konto a bilanci 6-1-0.
Ve stejné sezoně nastoupil na hostování za SC Kolín U17 v soutěži Czechia U17 2 do šesti utkání a měl průměr 2,25 obdržené branky na zápas.
V ročníku 2020-2021 odchytal za BK Mladá Boleslav U17 pět zápasů s průměrem 2,96, úspěšností zákroků 88,7 %, jedním čistým kontem a bilancí 4-1-0.
Působení v HK Kralupy nad Vltavou
V sezoně 2021-2022 nastupoval Jakub Král za HK Kralupy nad Vltavou U20 v soutěži Czechia U20 2.
Za Kralupy odchytal 23 zápasů, měl průměr 3,95 obdržené branky na utkání, úspěšnost zákroků 90,4 % a bilanci 4-19-0.
V témže ročníku působil také za BK Mladá Boleslav U20 v soutěži Czechia U20, kde nastoupil do šesti utkání s průměrem 2,20, úspěšností zákroků 92,5 %, jedním čistým kontem a bilancí 3-3-0.
V sezoně 2025-2026 se do Kralup nad Vltavou vrátil na hostování z SC Kolín.
Za HK Kralupy nad Vltavou odehrál v soutěži Czechia3 celkem 19 zápasů, měl průměr 3,02 obdržené branky na utkání, dvě čistá konta a bilanci 8-11-0.
| Sezona | Tým | Soutěž | Zápasy | GAA | SV% | SO | Bilance |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021-2022 | HK Kralupy nad Vltavou U20 | Czechia U20 2 | 23 | 3,95 | .904 | 0 | 4-19-0 |
| 2025-2026 | HK Kralupy nad Vltavou - hostování | Czechia3 | 19 | 3,02 | - | 2 | 8-11-0 |
Vývoj v HC Oceláři Třinec
Po sezoně v Kralupech pokračoval Jakub Král v organizaci HC Oceláři Třinec U20.
V ročníku 2022-2023 odchytal za HC Oceláři Třinec U20 v soutěži Czechia U20 27 utkání s průměrem 2,61, úspěšností zákroků 92,6 %, bilancí 13-12-0 a bez čistého konta.
V play-off stejné sezony nastoupil do 11 zápasů, měl průměr 4,37, úspěšnost zákroků 89,4 % a bilanci 3-3-0.
V sezoně 2023-2024 se jeho statistiky v základní části výrazně zlepšily. Za Třinec U20 odchytal 43 utkání s průměrem 2,10, úspěšností zákroků 93,3 %, pěti čistými konty a bilancí 30-13-0.
V play-off nastoupil do 15 utkání, zaznamenal průměr 3,15, úspěšnost zákroků 91,4 % a bilanci 10-5-0.
Na hostování za HC Frýdek-Místek v soutěži Czechia2 odchytal v sezoně 2023-2024 jeden zápas s průměrem 2,61 a úspěšností zákroků 90,0 %.
Nejlepší sezona v mládežnické kariéře
Sezona 2023-2024 patřila k nejvýraznějším obdobím dosavadní kariéry Jakuba Krále.
- Czechia U20 Best GAA: 2,10.
- Czechia U20 Best SVS%: .933.
- Czechia U20 Champion.
- Czechia U20 Most Shutouts: 5.
- Czechia U20 Most Wins: 30.
V ročníku 2023-2024 se stal mistrem soutěže Czechia U20, měl nejlepší průměr obdržených branek 2,10, nejlepší úspěšnost zákroků .933, nejvíce čistých kont a nejvíce vítězství.
Severoamerické působení
Dne 24. června 2024 byl potvrzen přesun z HC Oceláři Třinec U20 do týmu Watertown Shamrocks.
Za Watertown Shamrocks nastoupil v sezoně 2024-2025 v soutěži NAHL do pěti zápasů. Zaznamenal průměr 3,87 obdržené branky na utkání, úspěšnost zákroků 90,0 % a bilanci 1-3-0.
Ve stejné sezoně chytal také za Connecticut Jr. Rangers v soutěži NCDC. Odchytal 28 utkání s průměrem 2,73, úspěšností zákroků 93,3 %, jedním čistým kontem a bilancí 11-15-1.
| Sezona | Tým | Soutěž | Zápasy | GAA | SV% | SO | Bilance |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024-2025 | Watertown Shamrocks | NAHL | 5 | 3,87 | .900 | 0 | 1-3-0 |
| 2024-2025 | Connecticut Jr. Rangers | NCDC | 28 | 2,73 | .933 | 1 | 11-15-1 |
SC Kolín a návrat do Česka
V sezoně 2025-2026 byl Jakub Král veden jako hráč SC Kolín v soutěži Czechia2.
Za SC Kolín nejsou v dostupném přehledu uvedeny kompletní statistiky základní části.
Na hostování nastupoval za HK Kralupy nad Vltavou v soutěži Czechia3, kde odehrál 19 zápasů.
Jeho bilance v Kralupech činila 8 vítězství a 11 porážek, přičemž zaznamenal dvě čistá konta a průměr 3,02 obdržené branky na zápas.
Souhrn kariérních statistik
| Soutěž | Sezony | Zápasy | GAA | SV% | SO | Bilance |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Czechia U17 | 2 | 13 | 2,65 | .891 | 2 | 10-2-0 |
| Czechia U17 2 | 1 | 6 | 2,25 | - | - | - |
| Czechia U20 | 3 | 76 | 2,29 | .930 | 6 | 46-28-0 |
| Czechia U20 2 | 1 | 23 | 3,95 | .904 | 0 | 4-19-0 |
| Czechia2 | 2 | 1* | 2,61 | .900 | 0 | - |
| Czechia3 | 2 | 19 | 3,02 | - | 2 | 8-11-0 |
| Czechia4 | 1 | 2 | 3,50 | - | - | - |
| MMCR | 1 | 2 | 8,00 | .846 | 0 | 1-1-0 |
| NAHL | 1 | 5 | 3,87 | .900 | 0 | 1-3-0 |
| NCDC | 1 | 28 | 2,73 | .933 | 1 | 11-15-1 |
V soutěži Czechia U20 má Jakub Král v kariérním souhrnu 76 zápasů, průměr 2,29 obdržené branky na utkání, úspěšnost zákroků .930, šest čistých kont a bilanci 46-28-0.
V soutěži Czechia U17 eviduje 13 utkání, průměr 2,65, úspěšnost zákroků .891, dvě čistá konta a bilanci 10-2-0.
Kariérní souhrn u soutěže Czechia3 uvádí 19 utkání, průměr 3,02, dvě čistá konta a bilanci 8-11-0.
U některých soutěží chybějí údaje potřebné pro úplný souhrn.
Jakub Král a HK Kralupy nad Vltavou
HK Kralupy nad Vltavou byl založen v roce 1923.
Klubové barvy jsou bílá a modrá a kapacita stadionu činí 2300 míst.
Domácí klub působí na adrese Mostní 812, 278 01 Kralupy nad Vltavou.
Manažerem A-týmu je Martin Hampl, hlavním trenérem Martin Příhoda, asistentem trenéra Jan Boháček a vedoucím mužstva Zdeněk Hanžl.
V rámci mládeže klub uvádí také trenéry brankářů Radka Totha a Petra Pánka.
V dostupném přehledu realizačního týmu mládeže jsou u jednotlivých kategorií uvedeni například Zdeněk Hrouda, Michal Pařík, Lukáš Fučík, Radek Aschenbrenner, Filip Štibran, Jakub Jechumtál, Petr Pánek a další členové trenérských a organizačních týmů.

Význam Kralup v jeho kariéře
Jakub Král působil v HK Kralupy nad Vltavou nejprve v juniorské kategorii U20 v sezoně 2021-2022 a později se do klubu vrátil na hostování v sezoně 2025-2026.
Mezi oběma obdobími prošel organizacemi BK Mladá Boleslav, HC Oceláři Třinec, Watertown Shamrocks, Connecticut Jr. Rangers a SC Kolín.
Kralupy tak představují jednu z etap jeho vývoje mezi mládežnickým a seniorským hokejem.
Jeho působení v Kralupech zahrnuje 23 juniorských zápasů v sezoně 2021-2022 a 19 utkání v soutěži Czechia3 během hostování v sezoně 2025-2026.
Vývoj brankářských statistik
V mládežnických kategoriích dosáhl Jakub Král nejlepších dlouhodobých hodnot v soutěži Czechia U20, kde měl kariérní průměr 2,29 a úspěšnost zákroků .930.
Nejlepší sezonní statistiky zaznamenal v ročníku 2023-2024 za HC Oceláři Třinec U20, kdy měl průměr 2,10 a úspěšnost zákroků .933.
V severoamerické soutěži NCDC dosáhl v sezoně 2024-2025 úspěšnosti zákroků .933 a průměru 2,73 obdržené branky na utkání.
V Kralupech měl v sezoně 2025-2026 průměr 3,02 a dvě čistá konta.
Další zaznamenané působení
V turnajové statistice za sezonu 2018-2019 je Jakub Král uveden za tým Středočeský kraj U15 v soutěži MMCR.
Odchytal dva zápasy s průměrem 8,00, úspěšností zákroků .846 a bilancí 1-1-0.
V přehledu další kariéry je pro sezonu 2026-2027 uveden tým Draci Šumperk v soutěži Czechia3, avšak bez zapsaných statistických údajů.