Antonín Veleta je baseballový hráč narozený 23. 4. 2004. V základní části 2026 zaznamenal celkem 68 startů na pálce, 6 bodů, 13 úspěšných odpalů, 9 RBI, 9 met zdarma, 2 trefení nadhozem, 16 strikeoutů, 5 ukradených met a 1 chycenou krádež.
Jeho celkový pálkařský průměr činil .191, slugging percentage .206 a on-base percentage .304. V jednom ze záznamů je uvedeno také pálí zprava a háže pravou.
Základní statistiky Antonína Velety
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Datum narození | 23. 4. 2004 |
| AB | 68 |
| R | 6 |
| H | 13 |
| 2B | 1 |
| 3B | 0 |
| HR | 0 |
| RBI | 9 |
| BB | 9 |
| HP | 2 |
| SO | 16 |
| SH | 1 |
| SF | 0 |
| SB | 5 |
| CS | 1 |
| BA | .191 |
| SLG | .206 |
| OBP | .304 |
Význam hlavních statistik
At Bats = počet účastí na pálce AB = PA-BB-HP-SH-SF AB. Hits = počet úspěšných odpalů H. Doubles = počet dvoumetových odpalů 2B. Triples = počet třímetových odpalů 3B. Homeruns = počet odpálených homerunů HR.
Bases on Balls = počet met zdarma BB. Strikeouts = počet strikeoutů na pálce SO. Hit by Pitch = počet trefení hráče nadhozem HBP. Sacrifice Hits = počet sebeobětovacích ulejvek, díky kterým se spoluhráči mohou dostat do skórovací pozice, případně skórovat bod SH.
Sacrifice Flies = počet sebeobětovacích odpalů do zadního pole, díky kterým se spoluhráči mohou dostat do skórovací pozice, případně skórovat bod SF. Batting Average = pálkařský průměr AVG = H / AB AVG. On-Base Percentage = procentuální úspěšnost dostávání se na mety OBP = (H+BB+HP) / (AB+BB+HP+SF) OBP.
Slugging Percentage = průměrná délka jednoho odpalu na každé AB SLG = (1B+2*2B+3*3B+4*HR) / AB), (nebo také SLG = TB/AB) SLG. On-Base Plus Slugging Percentage = OBP sečtené se SLG, vyjadřuje jak často a jak tvrdě hráč úspěšně odpálí OPS = OBP + SLG OPS.
Isolated Power = index hrubé síly, vyjadřuje jak tvrdě a daleko hráč odpaluje (ISO = SLG - AVG) ISO. Weighted On-Base Percentage = vážená procentuální úspěšnost dostávání se na mety, v podstatě vylepšená verze ukazatelu OBP, záleží zde nejen na četnosti úspěšných odpalů, ale i na jejich délce wOBA = ((0,7*BB)+(0,7*HP)+(0,9*1B)+(1,25*2B)+(1,6*3B)+(2*HR) / PA) wOBA.
Bases on Balls % = procento met zdarma každé PA BB% = BB / PA BB%. Strikeouts % = procento strikeoutů každé PA SO% = SO / PA SO%.
Výkony podle utkání v základní části 2026
| Č. z. | Soupeř | AB | R | H | RBI | BB | SO | SB | BA | SLG | OBP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 308 | TECH | 5 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | .200 | .200 | .200 |
| 316 | BLA | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | .000 | .000 | .000 |
| 321 | MIN | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | .000 | .000 | 1.000 |
| 322 | MIN | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 0 | .333 | .333 | .500 |
| 325 | SKO | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | .000 | .000 | .000 |
| 337 | HIP | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | .000 | .000 | .250 |
| 341 | KLA | 5 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | .400 | .400 | .500 |
| 352 | BLE | 4 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | .250 | .250 | .400 |
| 361 | KLA | 4 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | .500 | .500 | .500 |
| 366 | SKO | 4 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | .250 | .500 | .250 |
| 372 | BLE | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | .000 | .000 | .200 |
| 380 | HIP | 3 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | .333 | .333 | .500 |
| 381 | HIP | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | .000 | .000 | .000 |
| 384 | TECH | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 0 | .333 | .333 | .600 |
| 385 | TECH | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | .000 | .000 | .000 |
| 392 | HIP | 5 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | .400 | .400 | .400 |
| 397 | SKO | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | .250 | .250 | .250 |
| 402 | BLE | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | .000 | .000 | .250 |
| 403 | BLE | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | .000 | .000 | .000 |
| 408 | KLA | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | .000 | .000 | .000 |
| 409 | KLA | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | .000 | .000 | .333 |
| 415 | TECH | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | .000 | .000 | .000 |
Nejvýraznější zápasové výkony
Nejvyšší počet hitů v jednom utkání činil 2, čehož Antonín Veleta dosáhl proti KLA v utkáních označených čísly 341 a 361 a proti HIP v utkání číslo 392. Ve statistice je také zaznamenán jeden dvoumetový odpal proti SKO v utkání číslo 366.
Nejvyšší počet RBI v jednom utkání činil 2 proti TECH v utkání číslo 384. V tomto utkání měl zároveň 3 AB, 1 H, 2 BB a .600 OBP.
Nejvyšší počet bodů v jednom utkání činil 2 proti MIN v utkání číslo 322. Ve stejném utkání zaznamenal 1 H, 1 RBI, 1 BB a .500 OBP.
Nejvyšší individuální pálkařský průměr v uvedených zápasech byl .500 proti KLA v utkání číslo 361. Hodnota slugging percentage byla v tomto utkání rovněž .500.
Rychlost, síla úchopu a odpal
V zaznamenaném ročníku je Antonín Veleta uveden ve třídě CLASS OF2023. V testu 30 Yard Dash dosáhl času 4.47 sec oproti průměru třídy 4.44 sec a umístil se na 41.32 percentilu.
| Test | Nejlepší výsledek | Průměr třídy | Percentil |
|---|---|---|---|
| 30 Yard Dash | 4.47 sec | 4.44 sec | 41.32% |
| 10 Yard Dash | 1.88 sec | 1.86 sec | 38.95% |
| 5-10-5 Pro Agility | 5.00 sec | 5.26 sec | 75.96% |
| Witty Reaction | 2.73 sec | 2.9 sec | 69.92% |
| Grip Strength Right | 43.4 lb | 37.1 lb | 72.53% |
| Grip Strength Left | 41.2 lb | 36.6 lb | 66.90% |
| Broad Jump | 7' 0" ft/in | 6' 8'' ft/in | 59.97% |
| Exit Velo | 68.000 mph | 68.942 mph | 43.04% |
| PGame | 320.640 | 605.852 | 8.51% |
V testu 5-10-5 Pro Agility dosáhl času 5.00 sec, zatímco průměr třídy byl 5.26 sec, což odpovídalo 75.96 percentilu. Ve Witty Reaction měl výsledek 2.73 sec oproti třídnímu průměru 2.9 sec a dosáhl 69.92 percentilu.
Grip Strength Right činil 43.4 lb oproti průměru 37.1 lb a odpovídal 72.53 percentilu. Grip Strength Left činil 41.2 lb oproti průměru 36.6 lb a odpovídal 66.90 percentilu.
Broad Jump měl hodnotu 7' 0" ft/in oproti průměru 6' 8'' ft/in a 59.97 percentilu. Exit Velo dosáhla 68.000 mph oproti třídnímu průměru 68.942 mph a 43.04 percentilu. PGame měl hodnotu 320.640 oproti průměru 605.852 a 8.51 percentilu.
Význam impact momentum
Impact momentum je hybnost pálky při kontaktu s míčem. Impact momentum je kombinací rychlosti hlavně pálky při kontaktu a hmotnosti pálky.
Zvyšování impact momentum přímo souvisí s vyšší výstupní rychlostí míče. Vyšší impact momentum znamená lepší potenciál pro delší odpaly a vyšší exit velocity.
Nejlepší jednorázové zápasové statistiky
Nejlepší jednorázové statistiky uvádějí 3 AB, 2 body, 2 hity, 3 RBI, 1 double, 1 triple, 5 total bases, 1 walk, 2 stolen bases a 1 hit by pitch.
| Ukazatel | Nejlepší hodnota | Poslední výskyt |
|---|---|---|
| At bats | 3 | May 30, 2019 vs. Slovakia U15 |
| Runs | 2 | May 30, 2019 vs. Slovakia U15 |
| Hits | 2 | May 30, 2019 vs. Slovakia U15 |
| RBI's | 3 | May 30, 2019 vs. Slovakia U15 |
| Doubles | 1 | Jun 02, 2019 vs. Lithuania Baseball |
| Triples | 1 | May 30, 2019 vs. Slovakia U15 |
| Total bases | 5 | May 30, 2019 vs. Slovakia U15 |
| Walks | 1 | Jun 02, 2019 vs. Lithuania Baseball |
| Stolen bases | 2 | Jun 03, 2018 vs. Europe All Star |
| Hit by pitch | 1 | May 30, 2019 vs. Slovakia U15 |
